חומרים מקצועיים

מחקר חלומות צלולים בטיפול

במסגרת עבודת המחקר שלי, העוסקת ביכולת של חלומות צלולים להוות כלי טיפולי בתהליך תרפויטי, הפצתי וניתחתי סקר בקרב חולמים צלולים. אני שמחה לשתף את תוצאות המחקר. המחקר חושף (באופן אנונימי) מעט מהחוויות המרתקות שחולמים צלולים מתארים שחוו בחלומות הצלולים שלהם והשפעתן על חיי הערות שלהם. אתם/ן מאוד מוזמנים/ות להצטרף למחקר אודות חלימה צלולה בחייכם ולתרום לקידום התחום על ידי השבה על שאלון הקצר.

חלומות צלולים

מאז שהוכחה התופעה של חלימה צלולה, במעבדת שינה באמצע שנות ה70 של המאה הקודמת, הולכת וגדלה המודעות בקרב הקהל הרחב לתופעה ולדרכים להשיג צלילות בחלומות. אך מה עושים אחרי שהצלילות הושגה? רוב החולמים הצלולים עפים, עושים סקס או מדברים עם דמויות חלום. מעבר לכל אלה, ישנה אפשרות להיעזר בחלומות הצלולים כדי לעבור תרפיה והתפתחות רוחנית ולהשפיע משמעותית על חיינו. במהלך השנים תועדו מקרים של אנשים רבים שחוו ריפוי בעזרת חלימה צלולה. מחקרים חדשים מנסים להבין את ההשפעה שיש לחלומות צלולים על חיי הערות בתחומים שונים.

פסיכותרפיה גופנית

הפסיכותרפיה הגופנית הינה ענף מובחן בפסיכותרפיה המבוססת על ההנחה כי ישנה אחדות תפקודית בין הנפש לבין הגוף. זוהי שיטת טיפול בעלת היסטוריה ארוכה וגוף ידע תאורתי רחב ומטרתה להקל על סבל רגשי ולאפשר תהליכי התפתחות וחזרה לקשר עמוק עם המהות או האני האמתי. הפסיכותרפיה הגופנית מבוססת על מחקרים אודות יחסי הגומלים בין גוף ונפש.