חומרים מקצועיים

מחקר חלומות צלולים בטיפול

במסגרת עבודת המחקר שלי, העוסקת ביכולת של חלומות צלולים להוות כלי טיפולי בתהליך תרפויטי, הפצתי וניתחתי סקר בקרב חולמים צלולים. אני שמחה לשתף כאן את תוצאות המחקר. המחקר חושף (באופן אנונימי) מעט מן החוויות המרתקות שחולמים מתארים שחוו בחלומות הצלולים שלהם ואת השפעתן על חיי הערות שלהם. אתם מוזמנים ומוזמנות להצטרף למחקר אודות חלימה צלולה בחייכם ולתרום לקידום התחום על ידי מילוי שאלון המחקר.

חלומות צלולים

מאז אמצע שנות ה70 של המאה הקודמת, אז הוכחה התופעה של חלימה צלולה במעבדת שינה, הולכת וגדלה המודעות לתופעה ולדרכים להשיג צלילות בחלומות בקרב הקהל הרחב. אך מה עושים אחרי שהצלילות הושגה? רוב החולמים הצלולים עפים, עושים סקס או מדברים עם דמויות חלום. מעבר לכל אלה, קיימת אפשרות להיעזר בחלומות הצלולים כדי לעבור תרפיה והתפתחות רוחנית ולהשפיע משמעותית על חיינו. לאורך השנים, תועדו מקרים של אנשים רבים שחוו ריפוי בעזרת חלימה צלולה. מחקרים חדשים מנסים להבין את ההשפעה שיש לחלומות צלולים על חיי הערות בתחומים שונים.

פסיכותרפיה גופנית

הפסיכותרפיה הגופנית הינה ענף מובחן בפסיכותרפיה המבוססת על ההנחה כי ישנה אחדות תפקודית בין הנפש לבין הגוף. זוהי שיטת טיפול בעלת היסטוריה ארוכה וגוף ידע תאורתי רחב ומטרתה להקל על סבל רגשי ולאפשר תהליכי התפתחות וחזרה לקשר עמוק עם המהות או האני האמתי. הפסיכותרפיה הגופנית מבוססת על מחקרים אודות יחסי הגומלין בין גוף ונפש.

מוזמנים.ות להצטרף לניוזלטר מרתק אודות עולם השינה, החלומות והחלומות הצלולים. בניוזלטר תמצאו גם טיפים שימושיים לשיפור השינה, שיפור זכרון חלומות ושיפור רמת המודעות בחלומות.

להרשמה לניוזלטר מלאו את הפרטים:

לפתוח שער לחלום צלול

סדנאות יוני 2022

עם

נילי ברגידה