חולמים צלולים משתפים

 "ניתן להיעזר בחלומות צלולים בכל תחום אפשרי. החל באירוע כביכול בנאלי או בכל נושא שמעסיק את המטופל".  

"חלימה צלולה מאפשרת החזרת מימד השליטה בעבודה עם טראומה ופוסט טראומה. יש משהו מעצים בחוויה של החלום הצלול במובן הזה שאתה מסוגל לשנות מציאות". 

"אפשר לבוא במגע עם תכנים שנתפסים כמאיימים או מפחידים כאשר בחלימה צלולה אתה יודע שלא יכול לקרות לך שום דבר. אפשר לשלוט בהתרחשות החלום וליצור לעצמך סיפור עם "סוף טוב" סגירת מעגל. אפשר אולי להיפגש עם אנשים שונים (חיים או מתים), ו"לסגור קצוות", לפתור נושאים לא פתורים וכו'. אפשר לקבל היכרות חדשה על איך המוח שלי עובד (או איך הוא עובד על עצמו..) ולהתבונן על דברים מנקודת מבט אחרת".

במסגרת עבודה התזה שלי ערכתי מחקר איכותני בעזרת שאלונים שהופצו באינטרנט בקרב חולמים צלולים קבועים (פעם בחודש ועד מספר פעמים בשבוע) וחולמים צלולים . מניתוח התוצאות עולה כי מעל שני שליש מהמשיבים חשים שחלומות צלולים השפיעו על חייהם. הם ציינו כי חלומות צלולים עוזרים להם להבין כיצד לפעול בחיי הערות בצורת עצות או מסרים ועזרו להם לקבל החלטות בחיי הערות. כמו כן, 75% מהמשיבים חושבים כי שילוב של חלומות צלולים בטיפול פסיכותרפויטי יכול להיות כלי יעיל.

כיצד ניתן לדעת חולמים צלולים להיעזר בחלומות צלולים בחיי הערות?

במקום הראשון אמרו החולמים כי ניתן להיעזר בחלומות צלולים לצורך התפתחות רוחנית. במקום השני שיפור יצירתיות ובמקום השלישי התנסויות בחוויות הנוגדות את חוקי הטבע. חולמים קבועים ציינו במקום הראשון שיפור יצירתיות ופתרון בעיות יצירתי לעומת חולמים לא קבועים ציינו במקום הראשון התפתחו רוחנית. כמו כן, פי שניים חולמים קבועים ציינו התמודדות עם פוסט טראומה לעומת חולמים לא קבועים.

screenshot_2

לקריאה נוספת אודות המחקר ותוצאותיו לחצו כאן