שמי נילי ברגידה ואני
פסיכותרפיסטית גופנית המשלבת עבודה עם חלימה וחלומות צלולים. חולמת צלול למעלה משני עשורים. חוקרת שילוב חלומות צלולים בתהליך תרפויטי, מרצה בתחום ומאמנת לחלימה צלולה. מפיקה סדנאות חלימה צלולה עם המומחה העולמי רוברט וואגונר בארץ. בוגרת לימודי פסיכותרפיה גופנית במכללת רידמן. פרקטיקום בבית החולים לבריאות הנפש אברבנאל. מנהלת מחקר ומערכות מידע בעמותת למרחב, בעלת תואר ראשון בכלכלה וניהול ותואר שני במנהל עסקים.

איך התחלתי לחלום צלול?

בשנת 1993 בהיותי בת 15, מצאתי במקרה מאמר בירחון מדעי אשר עסק בחלימה צלולה. המאמר תיאר בפירוט מה הוא חלום צלול, כיצד ניתן להתאמן על מנת לפתח מודעות בחלום ואת הכיף שאפשר להפיק משליטה בחלומות. כילדה סקרנית וחקרנית לקחתי את המשימה ברצינות והתחלתי לנהל יומן חלומות קבוע, לערוך בדיקות מציאות, חשבתי על חלומות צלולים במהלך היום וייחלתי אליהם לפני השינה בלילה. כחודש לאחר קריאת המאמר חלמתי את החלום הצלול הראשון שלי. בחלום זה מצאתי את עצמי עומדת בראש בניין גבוה, הסתכלתי סביבי ומשהו נראה לי לא הגיוני, הסתכלתי על ידי פעם ועוד פעם וספרתי שש אצבעות, מיד הבנתי שאני חולמת. התלהבות גדולה עלתה בי ובלי לחשוב יותר מידי זינקתי מראש הבניין אל נוף הררי יפיפה, בעודי מודעת לחלוטין שאני בתוך חלום וכי אינני יכולה להיפגע או למות בחלום.

מאז ועד היום חלומות צלולים מלווים את חיי ועברו תהליך של התבגרות ביחד איתי. התחלתי להיעזר בחלומות רגילים ובחלומות צלולים כדי לחקור את תת המודע שלי, לאתגר גבולות ופחדים שהכרתי מחיי היום יום ואף להיעזר בחלומות צלולים כדי להתפתח רוחנית. תוך כדי לימודיי בפסיכותרפיה גופנית עלה כלי החלומות ככלי תרפויטי מספר פעמים אך תמיד תחת ההנחה שהחולם הוא דמות סבילה ללא מודעות שאינה יכולה להשפיע על החלום אלא רק להשתתף בו.

כחולמת חלומות צלולים מנוסה אין לי ספק כי יש ליכולת זו פוטנציאל אדיר לשיפור חיי הערות בתחומים רבים. אני חוקרת טענה זו במסגרת עבודת התזה שלי בלימודי וסוקרת בה את המחקרים המדעיים הבוחנים השערה זו ועורכת מחקר בנושא. מוזמנים להיכנס לקישור הבא ולהשיב על שאלון קצר http://goo.gl/forms/p5vKZkBcrh . שיטת הטיפול באמצעות חלומות צלולים נקראית  LDT Lucid Dreaming Treatment